Facebook
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Kampanya Tanıtım Ön Görseli
Ön Talep Yap ?
Kampanya Logo Görseli
Yapay Zeka Destekli Zirai İnsansız Hava Aracı Sistemi

Helimore, Yapay Zeka Destekli Zirai İnsansız Hava Aracı Sistemidir. 70 kg Tohumlama, 50 litre ilaçlama kapasitesine sahip Zirai İnsansız Hava Aracı Sistemi, geliştirilen son yapay zeka teknolojisi ile donatılmıştır ve yer istasyonu ile anlık olarak arazi takibi yapmakta, yabancı ot, hastalık ve zararlı ile mücadelede erken teşhis sağlamakta ve tüm arazinin ilaçlanması yerine gerektiği kadar ilaçlama gerçekleştirmektedir.

30 %
Ön Talep Bedelsiz Pay Oranı
İletişim Seçenekleri
Helimore Havacılık Arge Tasarım Mühendislik Teknoloji İmalat Sanayi Limited Şirketi
. . .

Yapay Zeka Destekli Zirai İnsansız Hava Aracı Sistemi

Proje Hakkında

Helimore Girişim Şirketi Değerlemesi

İki ayrı bağımsız değerleme kuruluşu tarafından yapılan değerleme sonucunda, Helimore’un piyasa değeri ortalama 116 Milyon ₺ (1. değerleme 108, 2. değerleme 124) olarak belirlenmiştir. Bu değerlendirme, şirketimizin sürdürülebilir büyüme potansiyelini ve mevcut piyasa koşullarındaki güçlü konumunu yansıtmaktadır.

Helimore olarak, büyüme stratejilerimizi daha da ileriye taşımak ve değerli yatırımcılarımıza daha fazla kazanç fırsatı sunmak amacıyla Nar Kitle Fonlama Platformu ‘nda, %20 iskontolu olarak 93 Milyon ₺ değerleme üzerinden yatırım turuna çıkıyoruz.

Ön Talep ve Diğer Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Ön talep oluşturarak yatırım turu sürecinde en az bildirdiği ön talep tutarı kadar kampanyanın ilk 20 günü yatırım yapan yatırımcılara %30 bedelsiz pay verilecektir.

İlk 20 gün yapılan yatırımlarda %20 bedelsiz pay verilecektir.

Kısa / Orta / Uzun Vade Hedefler

Kitle Fonlaması Turu

Helimore, aldığı ilk kitle fonlama yatırımı ile şirketin sermaye yapısını güçlendirmeyi ve farklı sektörlere de hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Borsa İstanbul Girişim Sermayesi Pazarı

Önümüzdeki 2 yıl içinde Helimore, Borsa İstanbul Girişim Sermayesi Pazarı kotasyon yönergesini yerine getirerek nitelikli yatırımcılara arz yapmayı planlamaktadır. Bu adım, şirketin likidite kazanmasını ve kurumsal yatırımcılar tarafından tanınmasını sağlayacaktır.

Ana Pazar veya Yıldız Pazar Hedefi

Helimore, 5. yılında Borsa İstanbul Ana Pazar veya Yıldız Pazar kotasyon yönergesinin şartlarını yerine getirerek bu pazarlardan birinde işlem görmeyi hedeflemektedir. Bu süreç, yatırımcılarımıza yüksek marjlı kazançlı çıkış fırsatları sunacaktır.

Helimore, yenilikçi vizyonu ve güçlü büyüme stratejisiyle yatırımcılarına uzun vadede değer yaratmayı taahhüt eder.

 

Helimore, girişim şirketi nakit akışı süreçlerinin optimum seviyeye ulaşması halinde yukarıda belirtilen pazarlara kote olmanın yanı sıra temettü dağıtımını da gündemde tutacaktır.

Helimore, havacılık sektöründe yenilikçi çözümler geliştiren öncü olmayı hedefleyen bir girişim şirketi olarak, sektördeki konumunu güçlendirmek ve global çapta liderlik hedefini gerçekleştirmek amacıyla kapsamlı bir büyüme stratejisi belirlemiştir. Bu stratejinin merkezinde, ileri teknoloji yatırımları, stratejik iş birlikleri ve büyük bir havacılık firması ile birleşme yolu ile yatırımcılarımıza yüksek getirili bir exit imkanı sunmayı hedeflemekteyiz.

 

Zirai İnsansız Hava Aracımız, 70 Kg’lık tohumlama  ve granül gübreleme, 50 litre ilaçlama kapasitesine sahip, belirlenen noktalarda otonom uçuş sağlayarak, görev yapacağı alanı etkin bir şekilde gerektiği kadar tohumlama, granül gübreleme ve ilaçlama gerçekleştirmektedir. Görev bittiğinde belirlenen ya da kalkış yaptığı alana geri dönmektedir. Ayrıca katlanabilir kol sistemi ile kolay taşıma ve muhafaza etme imkânı sunmaktadır.

Gelişen sistemlerle birlikte kullanıcı dostu olmayı hedeflediğimiz ürünümüz su geçirmez standartlarında üretilmiştir. Tüm sistemleri kolayca değiştirilebilecek şekilde modüler olarak tasarlanmıştır. Kumanda sisteminin farklı dil seçenekli olup müşteri çeşitliliğine önem verilmiştir. Sesli yanıt sistemi ile geliştirilerek kullanımı oldukça kolaylaştırılmıştır. Aracın kullanımı basitleştirilmiş yapıda olup  otonom uçuş ve manuel uçuş mümkün kılınmıştır. Manuel uçuşlar yazılımsal olarak dengelenmiş olup kullanıcı açısından oldukça kolaylaştırılmıştır. Üzerinde bulunan radarlar sayesinde otomatik olarak engelleri algılayıp (etrafındaki ağaç vb.) çarpmadan uçuşuna devam etmektedir.

 • Havadan ZİHA ile ortalama 10 dakikada 15 dönüm ( 15.000 metrekare) alan ilaçlaması yapabilmektedir.
 • 15 dönüm için ZİHA elektrik gideri 27 ₺ , Traktör için yakıt gideri 1050 ₺ dir.
 • ZİHA ile yapılan ilaçlamada %90 su, % 30 ilaç tasarrufu vardır.
 • ZİHA sabah ve akşam uçuş yapabilme imkanı sunduğu için iklimsel dezavantajları ortadan kaldırmaktadır.
 • Hem tarla bitkilerinde hem de bahçe bitkilerinde kullanım sağlanmaktadır. Böylelikle farklı ekim ve gübreleme makinelerine gerek duyulmamaktadır.

ZİHA ile yapılacak akıllı tarım ile tarım arazilerinde çiftçilerin ilaçlama ve tohumun üzerinde bulunan ilaçtan zehirlenme (Tohumun uzun süre saklanması için ilaçlama yapılması işlemi, Hastalık ve zararlılara karşı önlem amacıyla yapılır. Bunun sonucunda sağlıklı fidelerin ve bitkilerin üretimi gerçekleştirilir. Tohum ilaçlamasında daha çok fungal(mantari) etmenler kontrol altına alınmaktadır) ve sıcak çarpması gibi oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmiştir.


Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Özellikle tarım sektöründe ZİHA’lara ihtiyaç duyulmasının sebebi; ekolojik sistemde hatalı uygulamalar sonucu kaybolan doğal dengeyi yeniden kurmaya yönelik yeni arayışlar olmuştur. Günümüzde geleneksel yöntemler ile yapılan bitki koruma amaçlı ilaçlama uygulamalarının olumsuz tarafları ve sonuçları önüne geçilemez sorunlara sebebiyet vermektedir. En yaygın olan traktör ya da başka bir yürür aksamın arkasına bağlanarak yapılan bitki koruma işleminde bitkiye atılan ilacın çok az kısmının bitki üzerine tutunabilmesi ve geri kalan kısmının da toprağa ve başka arazilere dağılması ortaya çıkan sorunlara örnek gösterilebilir. Yine yürür aksama bağlanan ekipmanın sıvı atma esnasında arazi üzerinde olması ürünü ezerek geri dönüşü olmayan zararlara ve ciddi verim kayıplarına sebep olmaktadır. Genel olarak bu yöntemin arazideki ürünün %5 oranında kaybına sebep olduğu gözlemlenmektedir (TARNET, 2019).

Çevreye ve insan sağlığına yanlış yöntemlerin verdiği zaralar ise, üstünde durulması gereken diğer bir konudur. Bitkilere zarar veren otların ortadan kaldırılması için yapılan geleneksel bitki koruma yöntemlerinde kullanılan fazla ilacın; ağız, deri ve solunum yoluyla etkilenme sonucu uygulayıcıda zehirlenmeler, kalıcı hastalıklar ve hatta ölümlere sebebiyet verdiği bilinmektedir. Kontrolsüz ilaçlamanın faydalı böcekler (asalak ve avcı) ile hayvanlara, özellikle arılara verilen ölümcül zararlar ile suya karışması sonucunda balıklara, araziden beslenen kuşlara, yeraltına karışması sonucunda yeraltı su kaynaklarına da ciddi zararlar vererek zehirli hale geldiği gözlemlenmiştir. Bitkinin üzerinde kalan fazla ilaç ise insan sağlığına dolaylı olarak etki etmekte, ürünün kalitesini düşürmekte ve ihracata da engel olmaktadır. Ayrıca İlaçlamada kullanılan traktör gibi yürür akşamlar için benzin/mazot oldukça maliyetlidir. Zaten bitki korumada kullanılan ilaçlar,
üretim giderlerine yeterince yük getirmektedir.
Avrupa Birliği'nin resmi istatistik kurumu Eurostat verilerine göre İspanya, Fransa veİtalya'nın ardından Türkiye yaklaşık 50 milyon kilo ile en çok zirai ilaç satışının yapıldığı ülkelerin başında geliyor. İspanya, Fransa ve İtalya, Avrupa’nın tamamının tarım ihtiyacının yarısını karşılamaktadır. Bu tablodan anlaşılacağı üzere, ülkemizde zirai ilaç, ihtiyacın çok üzerinde kullanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün 2002 verilerine göre fazla zirai ilaç kullanımı 186 bin ölüme, 4 milyon 420 bin kişinin de sakat kalmasına neden olmuştur.
Zararlı organizmaların etkisini en aza indirmek için kullanılan ve bünyesinde birçok farklı bakteri ya da ajan bulunduran ilaçların tüm standardın üzerinde kullanılması, insan, hayvan ve doğaya ciddi zararlar vermektedir. 

 

Yaptığımız araştırmalarda ve çiftçilerle yaptığımız görüşmelerde aşağıdaki sorunların çözümüne ihtiyaç duyduklarını tespit ettik:


İlaçlama maliyetleri oldukça yüksek ve ilaçlama üretim döneminde sıkça gereklidir.
İlaçlamada asıl amaçlardan biri yabancı otlarla mücadele etmektir ve yabancı otlar bir ya da birkaç kez ilaçlama ile yok edilememektedir.
Yabancı otlarla mücadele kapsamında gerçekleştirilen tekrarlanan ilaçlama işlemi, bitki üzerinde pestist (bakteri, virüs ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılan kimyasallar, bazı organik bileşenler,  dezenfektanlar gibi maddelere ve yöntemlere verilen isim) kalıntısına sebebiyet vermektedir. Bu da bitki kalitesini düşürmektedir.
Yabancı otlarla ilgili mücadelede fazla ilaç kullanımı, toprağın kimyasal ve mineral yapısını bozmaktadır.
Yabancı otlarla ilgili mücadelede fazlasıyla insan gücüne ihtiyaç vardır.
İlaçla mücadele ile tamamen ortadan kaldırılamayan yabancı otlar, bitki gelişimini engellemektedir.


Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi
 • Minimum ilaç kullanılarak tarımın yapılması.
 • hem bahçe hemde tarla bitkilerinde kullanılacak bir mekanizasyon üretilmesi
 • Maliyetlerin düşürülmesi
 • Tarım kazalarının ve ölümlerinin minimuma indirilmesi
 • Tarım ilaçlarından kaynaklı görülmeyen meslek hastalıklarının önüne geçilmesi
 • Tek bir mekanizasyon ile tohumlama, gübreleme, ilaçlama aynı zamanda hastalık, zararlı ve yabancı ot kontrolünün yapılmasına imkan sağlanması üretim amaçlarımızı kapsamaktadır.

Girişim Hakkında
 • Girişimin Ana Kategorileri Teknoloji, Üretim 'den oluşmaktadır.

 • Girişimin İş Modelleri B2B, B2C 'den oluşmaktadır.

 • Girişimin Sektörleri Havacılık, Makine, Teçhizat, İmalat, Tarım, Gıda 'den oluşmaktadır.

. . .

Belge - Başarı - İzin

Yatırım yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

Ekip

Başak Demir
Başak Demir
CEO
Emre Maraş
Emre Maraş
Yazılım Tasarımcısı
Hüdanur Öztekin
Hüdanur Öztekin
Havacılık ve Uzay Mühendisi
Elif KAPUSIZOĞLU
Elif KAPUSIZOĞLU
CTO
Metehan Ünalan
Metehan Ünalan
Kurucu Ortak/CFO
Tarık GÜÇTAŞ
Tarık GÜÇTAŞ
Ziraat Mühendisi / Yazılım Tasarımcısı
. . .

Ürün - İş Modeli

Yatırım yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap
. . .

Hedef Kitle - Pazar

Yatırım yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap
. . .

Analizler ve Riskler

Yatırım yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap
. . .

Finansal Projeksiyon

Yatırım yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap
. . .

Soru Cevap

Yatırım yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap
. . .
×
Toplantı Talebi

TOPLANTI TALEBİ

Toplantı talebinizi oluşturun, girişimci ile iletişime geçin ve projeyi daha yakından tanıyın.
×
Toplantı Talebi

İŞ PLANI

İş planını indirerek projeyi daha yakından inceleyebilirsiniz.
×
Toplantı Talebi

Soru Sor

Aklına bir şey mi takıldı? Kampanya ile ilgili bulamadığın tüm soruları cevaplamaya hazırız!
Özgeçmiş
Ekip Görsel

Biyografi

Uzmanlık Alanı ve Profesyonel Tecrübe

Üstlendiği Görev ve Sorumluluklar