Hakkımızda Nar Kitle Fonlama Platformu A.Ş. Hakkında

Nar Kitle Fonlama Platformu A.Ş. 05 Mayıs 2023 tarihli 2023/26 sayılı bültende yayınlanan Sermaye Piyasası Kurulu kararı gereğince Paya Dayalı Kitle Fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere listeye alınmıştır.

İlgili bülten için tıklayınız

Listeye alınan platformları görmek için tıklayınız.

KÜÇÜK YATIRIMLAR BÜYÜK FIRSATLAR!

Ülkemizde geçmişte çeşitli örnekleri görülmüş olmakla beraber 2019 yılında yasal zemine oturan ve 2021 yılındaki Sermaye Piyasası Kurulu tebliği ile mevcut haline kavuşan Kitle Fonlaması’nın paydaşlarından biri olan Nar Fon, farklı disiplinlerden gelen girişimciler tarafından kurulmuş bir platformdur.

Kitle fonlaması sistemi aracılığıyla; yatırımcılara büyük fırsatlara küçük yatırımlar ile ortak olma imkanı sağlanırken, girişimcilere ise fikrine ortak ve paydaş olarak kitlelerin gücünü alma fırsatı vermektedir. Sistemin temelinde her seviyeden girişimin finansmana erişiminde demokratik, dijital ve katılımcı bir fonlama metodu ile alanındaki başarılı fikirleri kitlelerle buluşturma amacı yatmaktadır.

Bu bağlamda, küçük yatırımlar ile büyük fırsatlara erişmenin en pratik ve şeffaf halini sunmayı amaçlayan Nar Fon, başarı potansiyeli yüksek üretim ve teknoloji şirketlerinin finansmanında alternatif bir rol üstlenmeyi hedeflemektedir.

Ekosistemin paydaşlarıyla iş birliklerinde rekaberlik mottosunu ön planda tutan Nar Fon, tüm iş birliklerini sektörün ve girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirmektedir.